Mořským řasám se někdy říká „mořská zelenina“. Podobně vypadají, ovšem absorbují z mořské vody mnohem více živin, především minerálních prvků. A minerály potřebujeme k obnově tělesných tkání. V běžné stravě se někdy minerálů nedostává, zvláště při konzumaci výrobků z bílé mouky a s bílým řepným (rafinovaným) cukrem.
K čemu se hodí mořské řasy
Překyselení organismu – stav překyselení se na Internetu probírá na mnoha různě zaměřených laických i odborných webech, které se v zásadě shodují na tom, že jestliže je v těle příliš mnoho odpadních látek (kyselého pH), dostáváme se do silné disharmonie, jsme vykolejeni z rovnováhy, a pokud tento stav trvá velmi dlouho, může vyústit i v to nejhorší – rakovinu. Onkologická onemocnění provází ukrutné bolesti, a tak je raději rozumnější snažit se změnit svůj životní styl a tomuto děsivému scénáři se vyhnout.
Mořské řasy jsou jednou z cest, jak dosáhnout nastolení rovnováhy v organismu. Obsahují mnoho minerálů a stopových prvků, které mnohdy v naší stravě schází, a s nimiž se lépe zbavujeme kyselých odpadních produktů metabolismu.
Kelp na zuby – kvalita našeho chrupu, stejně tak i zubů našich domácích mazlíčků, je významně ovlivněna stravou a právě stavem organismu v souvislosti s překyselením. Mořská řasa Kelp je skvělý způsob, jak chránit zubní sklovinu před vznikem kazu a také dásně před vznikajícím plakem. Jestliže je ústní dutina příliš kyselá, množí se v ní patogenní bakterie, což může vést až k paradentóze a ztrátě zubů, a to i v poměrně raném věku. Pro člověka to pak znamená pevný implantát nebo odnímatelnou náhradu, pro domácí zvířata v mnoha případech zbytečné utracení.
Kombu na doplnění minerálů při vaření – řasu Kelp známe také pod názvem Kombu. Zejména makrobiotici jí využívají pro vaření luštěnin a polévek, a tím je obohacují o živiny, které v suchozemské zemědělské půdě mnohdy schází kvůli nešetrnému způsobu pěstování.